Ara
  • Mert Aydın

İngilizcenizi Geliştirmek İçin 8 Faydalı Uygulama

1) Busuu

Busuu, popüler bir dil öğrenme uygulamasıdır. Ayrıca çeşitli diğer diller ile İngilizceyi de destekler. Bu uygulama daha çok geleneksel yöntemleri kullanıyor. Dilbilgisi, yazım, sözcükler, deyimler ve konuşma İngilizcesi öğreniyorsunuz. Uygulama aynı zamanda aksan eğitimi de içerir ve çevrimdışı dışı olarak da kullanabilirsiniz.

2) Drops: Learn English Language Drops aslında iki İngilizce öğrenme uygulamasına sahiptir. Biri İngiliz İngilizcesi, diğeri Amerikan İngilizcesi içindir. Drops, kelime haznenizi oldukça yoğun bir şekilde geliştirse de grammar konusunda çok fazla çalışmaya sahip değişdir. Bunun yerine, konuşma İngilizcesini odaklanarak, dil kurallarını dolaylı olarak geliştirmenizi sağlar. Ayrıca çevrimdışı destek, oyunlar ve çeşitli abonelik seçenekleri içerir. 3) Duolingo Duolingo, en popüler ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamalarından biridir. Toplamda iki düzineden fazla dili destekler ve İngilizce bunlardan biridir. Duolingo, dili gelişiminiz için oldukça eğlenceli yöntemleri kullanır. İçeriğinde birçok eğlenceli grammar ve vocabulary aktivitesi bulunmaktadır. İçerisindeki kısa dersler, yemek molaları gibi kısa boşluklarınızı değerlendirmek için çok uygundur. 4) EWA EWA, İngilizce öğrenmek için mükemmel bir uygulamadır. Çekici bir kullanıcı arayüzüne, çeşitli öğrenme düzeylerine sahiptir ve küçük parçalar halinde çalıştığı için hareket halindeyken öğrenmek için harikadır. Ek olarak, uygulama İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak 1.000'den fazla kitap sunuyor. Bunun yanında 40.000 bilgi kartı gibi çeşitli öğrenme tekniklerini içerir. Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi dizilerden ve filmlerden kısa alıntılar kullanarak, İngilizceye doğal bir şekilde maruz kalmanızı sağlar. 5) Hello English Hello English, İngilizce öğrenmek için popüler bir uygulamadır. Dili 22 farklı anadil seçeneğiyle öğrenmenizi sağlar. Uygulamada 475 ders, çevrimdışı destek, 10.000 kelimelik bir sözlük ve size yardımcı olacak öğretmenler bulunur. Ayrıca günlük haberler, ses ve video klipler ve hatta e-kitaplar gibi bazı eğlenceli öğretim yöntemlerini de kullanır. 6) HelloTalk HelloTalk, en ilginç İngilizce öğrenme uygulamalarından biridir. Öğretmek için bir tür sosyal ağ kullanır. Yabancı dil öğrenmek/geliştirmneyen isteyen farklı insanlarla sizi eşleştirerek pratik yapmanızı sağlar. Yani siz bir İngiliz ile İngilizce pratik yaparken aynı zamanda da ona Türkçe öğretebilirsiniz.. 7) Learn English Phrases Learn English Phrases, İngilizce öğrenmek için basit ve erişilebilir bir uygulamadır. Bu uygulama, İngilizce kalıplara aşina olmak için oldukça etkili bir kılavuzdur. Amerikan ve İngiliz telaffuzlarının yanı sıra bir sürü İngilizce kelime ve deyim içerir. Ayrıca kendi sesinizi kaydedebilir ve nasıl konuştuğunuzu duyabilirsiniz.

8) Memrise Memrise, en güçlü ve popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir. İngilizcenin yanında bir çok farklı dili geliştirmenize yardımcı olan bir uygulamadır. Memrise bir topluluk sitesidir ve birçok farklı öğretim yöntemi kullanır. Uygulama, temel kelime bilgisi ve grammar derslerinin yanı sıra oyunlar, konuşma İngilizcesi, telaffuz kılavuzu ve çok daha fazlasını içerir.


199 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör